Vatican news


ČBK
Holy See Press Office
Návštěvnost


od 27.12.2003
Oblastní Charita Jihlava

Katolický týdeník

RC Monitor

Informace v souvislosti s teroristickými útoky ve Francii

Publikováno: 14.11.2015 v 10:10

V neděli 15. listopadu se ve 12.00 rozezní zvony ve farnostech na památku obětí útoků ve Francii. K této iniciativě vyzval farnosti předseda ČBK.
Ve svatojakubské farnosti budeme pamatovat na oběti a jejich blízké při nedělních bohoslužbách. V rámci naší farnosti zvony zazvoní – v Jihlavě na farním kostele sv. Jakuba Většího a v Malém Beranově na kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.
V tuto neděli 15. 11. se v 18.30 v pařížské katedrále Notre-Dame bude konat bohoslužba za oběti teroristických útoků, za jejich blízké a za Francii, které bude předsedat pařížský arcibiskup kardinál André Vingt-Trois. Pro všechny, kdo se chtějí duchovně spojit, bude tuto bohoslužbu v přímém přenosu přenášet francouzská katolická televize KTO. Sledovat můžete přes satelit nebo na webu – http://www.ktotv.com.Poselství papeže Františka pařížskému arcibiskupu kardinálu André Vingt-Trois

Francouzské znění:
Attentats de Paris – message du Pape François au cardinal Vingt-Trois (pdf).Prohlášení předsedy Konference biskupů Francie

Naše země byla ve svém hlavním městě zasažena sérií útoků nevídané brutality. Společně s francouzskými katolíky, vyjadřuji hlubokou bolest tváří v tvář tomuto extrémnímu násilí, které odňalo život tolika lidem a zranilo mnohé další.

Mé myšlenky a modlitby směřují k obětem, k jejich blízkým, k pořádkovým silám, zdravotníkům a k vládním autoritám, na nichž leží závažná odpovědnost. V těchto těžkých hodinách jim vyjadřujeme svou důvěru.

Zvu všechny francouzské katolíky, aby se zvláště v tuto neděli, prostřednictvím modlitby, slov a skutků stali tvůrci pokoje, jednoty a svědky Naděje.

Víme, že zlo nebude mít poslední slovo.

Mons. Georges Pontier
arcibiskup Marseille
předseda Konference biskupů Francie

Francouzské znění:
Attentats de Paris – Réaction de Mgr Georges Pontier, Président de la Conférence des Évêques de France.Prohlášení předsedy ČBK k teroristickým útokům v Paříži

Jsem hluboce otřesen tím, co se stalo během včerejší noci v Paříži. Myslím v modlitbě na všechny, kteří ztratili život, všechny, kteří o něj dosud bojují, jejich rodiny a blízké.

Prožíváme velkou bolest. Věřím však, že i tuto bolest provází naděje, naděje v živého Boha, který se postaví proti všem, kteří znevažují chrám Ducha Svatého, jímž je každý živý člověk.

Dominik Duka OP
předseda České biskupské konference
(Foto: archiv. Zdroj: fr.radiovaticana.va / eglise.catholi­que.fr. / paris.catholique.fr / cirkev.cz / proglas.cz)

Autor: P. Petr

Copyright © 2009 - 2019 svjakub.cz | site admin Jakub Kodet | Designed by Ladislav Palán & Tomáš Štambera
Developed by Robin Obůrka (eXtremeHost develop center)
Liturgický kalendář
Liturgický direktář
řádu premonstrátů 2019


Český liturgický kalendář
Týden s Božím slovem
Neděle s dětmi
Katecheze pro děti
K zamyšlení
V den Páně se shromažďujte, lámejte chléb a děkujte. Napřed se však vyznejte ze svých hříchů, aby vaše oběť byla čistá. Nikdo, kdo má spor se svým bližním, ať nepřichází mezi vás, dokud se oba nesmíří, aby vaše oběť nebyla znesvěcena.
Učení Pána hlásané národům dvanácti apoštoly - Διδαχὴ τοῦ κυρίου διὰ τῶν δώδεκα ἀποστόλων τοῖς ἔθνεσιν (kap. XIV; jeden z nejstarších křesťanských spisů z poapoštolské doby, přelom 1. a 2. stol. po Kr.)
Kancelář

Návštěvní hodiny ve farní kanceláři jsou obvykle:

PO, ST, PÁ 9 - 11 a 15 – 17.

Schůzku je vždy lepší si předem domluvit. Setkat s knězem se můžete vždy v kostele v čase před a po bohoslužbě.
Více v menu KONTAKTY.

Novinky

16.5.2019
Informace k slavení patrocinia našich kostelů jako i k slavnosti patrona naší farnosti, sv. apoštola Jakuba (25. 7.) najdete na stránkách.

23.3.2019
Bohoslužby Svatého týdne a Velikonoc 2019 najdete na stránkách farnosti.

3.1.2019
V menu Péče o objekty přidána nová podstránka "Rozdělení objektů".

3.1.2019
Přidány podstránky "2019" v Kalendáři událostí a ve Zpravodajství.

2.12.2018
Vánoční bohoslužby 2018-19 najdete v menu "Bohoslužby > VÁNOCE 2018-19" a na vývěskách všech kostelů v rámci farnosti.

4.9.2018
Nabídku farních aktivit v školním roce 2018/19 najdete v menu "Farní aktivity". Některé začínají v září, další v říjnu. Informace jsou vkládány postupně k jednotlivým aktivitám.

4.9.2018
Informace pro snoubence hodlající uzavřít sňatek v naší farnosti najdete v menu "Ohlášky > Církevní sňatek".

Další novinky...Biskupství brněnské


Strahovský klášter