Setkání členů premonstrátského třetího řádu bývá v sobotu v 8:45 ve farní učebně na faře u sv. Jakuba, frekvence setkání je obvykle jednou za měsíc, dle oznámení v nedělních ohláškách.
Terciáře vede paní Ludmila Vlachová a P. Štěpán.
Setkání terciářů slouží k vzájemnému sdílení a k prohlubování vztahu k spiritualitě premonstrátského řádu. Informace z řádových dějin i zajímavosti ze života premonstrátů dnešní doby po celém světě. Informace o řádu premonstrátů naleznete zde. Dějiny premonstrátského třetího řádu (terciářů) naleznete zde. Pro další informace kontaktujte P. Kamila (viz menu „Kontakty“).
Premonstrátský řád je společenstvím řeholních bratří a sester, kteří skládají slib společného života v chudobě, čistotě a poslušnosti podle Řehole sv. Augustina a vlastních Konstitucí. Do tohoto společenství patří také kněží a laici (bratři i sestry), kteří – i když nejsou řeholníky – mají vnitřní náklonnost k Norbertovu založení a přidružují se k premonstrátským řeholním komunitám jako k místům křesťanského setkávání a duchovního povzbuzování. Tomuto přidružení se říká Třetí řád.
Zakladatelem premonstrátského řádu, a to i řádu třetího, je svatý Norbert. Jím založený Třetí řád se považuje za nejstarší v církvi. Jako apoštolský kazatel získal svatý Norbert pro důsledný a zbožný život zástupy věřících. Aby jim mohli bratři a sestry sloužit a zároveň mezi nimi dále apoštolsky působit, zakládal další kláštery. Mnozí z těchto křesťanů chtěli zůstat s Norbertovými kláštery v úzkém a trvalém spojení, a tak se stále duchovně obohacovat, spolupracovat s nimi a pomáhat jim. Byli tedy přijati do Třetího řádu a jako znamení příslušnosti k Norbertovu řádu dostali bílý škapulíř nebo jeho symbol. Jako jsou dlouhé, bohaté a proměnné dějiny celého Norbertova založení, takové jsou i dějiny Třetího řádu. Vždy však jde o přidružení jeho členů ke konkrétní řeholní komunitě, o duchovní pomoc, přátelství a spolupráci.
Pro život Třetího řádu je vhodná i dnešní doba. Členem nebo členkou Třetího řádu se stává věřící, který se přidružuje k některé bratrské nebo sesterské komunitě řádu a je představeným nebo představenou přijat. S řeholními bratry a sestrami se spojuje k poctě Boha a při životě v rodině, zaměstnání a ve svém prostředí uskutečňuje jemu možné a určené zásady, kterými se vyznačuje Norbertovo založení. Komunita pomáhá terciářům duchovně a podle možnosti i konkrétně v situacích, které život přináší.