Synoda

AKTUÁLNĚ:

Za naši diecézi byla odeslána společná reakce na přípravný dokument pro kontinentální fázi, který je možné nalézt zde. Národní syntéza je k dispozici zde. Poslouží pro Evropské kontinentální shromáždění, na kterém se ve dnech 5.-12. února v Praze sejdou delegace biskupských konferencí jednotlivých zemí Evropy. Informace o tomto setkání budou publikovány na https://www.cirkev.cz/synoda-2021-2024.
 


Děkujeme všem, kteří měli chuť zapojit se do synodních setkání v naší farnosti. Všechny výstupy, které se k nám dostaly, jsme odeslali na biskupství, některé skupiny odeslaly dotazníky samy. Věříme, že naše snahy nebudou marné a přinesou plody nejen v naší farnosti, ale i v celé církvi. Nadchlo nás upřímné naslouchání a sdílení a rádi bychom postřehy z těchto setkání společně s vámi sdíleli. Zveme všechny zapojené farníky na setkání ve farním sále v sobotu 19.3. od 18 hodin. Děkujeme a těšíme se na viděnou. Bára a Petr


Milí farníci,

často dostáváme dotazy, jak to vypadá se synodální setkáváním v naší farnosti. Na synodálních otázkách určených pro farnosti a malé společenství pracuje v naší farnosti několik společenství a v rámci farnosti máme ještě další dvě skupiny. 

Nás osobně inspiruje různorodost vzájemných pohledů jednotlivých věřících na naši církev a farnost. Máme z toho velkou radost a věříme, že způsob naslouchání a formulování vlastního názoru “jak se v církvi, našem farním společenství cítím” je velmi přínosné.

Každá doba má svá specifika a vyžaduje hledat nové způsoby jak prožívat společně radost z živého Krista a předávání víry v rodinách a svém okolí.

Při každém setkání nad synodními tématy vnímáme ve společenství působení Ducha Svatého. Je inspirující pozorovat, jak Duch Svatý působí v každém z nás.

Rozhodli jsme se, že k synodě vyčleníme část nástěnky ve farním kostele sv. Jakuba a zároveň se pokusíme dát maximum informací na farní web.

Pokud máte k probíhajícímu synodální procesu dotazy, můžete nás oslovit v neděli po mši svaté 10,30 u sv. Jakuba nebo na telefonním čísle 732 648 232. 

Děkujeme všem za modlitby. Prosíme, abyste ve svých modlitbách za synodu neustávali. Na nástěnce si můžete vzít modlitbu papeže Františka za probíhající synodu. 

manželé 

Bára a Petr Piáčkovi 

Materiály ke stažení

Hledání
Předchozí měsíc  Červenec 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN