Slavnostní zahájení projektu

Vydáno: 9.6.2022 | Autor: Administrátor | Zpět

Náhled

Ve čtvrtek 2. 6. 2022 proběhla úvodní tisková konference a na ní navazující slavnostní zahájení projektu Památková obnova kostela sv. Ignáce v Jihlavě a jeho zpřístupnění veřejnosti, který byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska prostřednictvím fondu EHP částkou 25 896 000 Kč.

V rámci programu zahájení v diskuzi projekt přiblížili náměstek primátorky města Jihlava v oblasti majetku a Městské památkové rezervace, Ing. arch. Martin Laštovička, vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Ing. Ladislav Seidl, MBA, ředitel Muzea Vysočiny Jihlava, PhDr. Karel Malý, PhD. a farář farnosti u kostela sv. Jakuba v Jihlavě, ICLic. Mgr. Marian Jiří Husek, OPraem. Na závěr bylo možné si prohlédnout opravovaný krov kostela v čele s průvodcem Ing. Alešem Taufarem, manažerem projektu.

Přesto, že tímto dnem započínají stavební práce na obnově kostela, režim bohoslužeb jimi nebude přerušen. Kostel sv. Ignáce z Loyoly na Masarykově náměstí v Jihlavě nyní čeká kompletní revitalizace sochařsky zdobené fasády, kterou je nutné restaurovat, výměna střechy a obnova trámového krovu. Veškeré práce na kostele probíhají v souladu s požadavky státní památkové péče.

Od projektu si místní farář, Marián Jiří Husek, slibuje nejen lepší stavebně technický stav kulturní památky, která je součástí Městské památkové rezervace Jihlava, ale především otevření kostela širšímu okruhu veřejnosti. Na tom zapracuje i ve spolupráci s pracovníky Muzea vysočiny Jihlava, zástupci filmového festivalu Ji.hlava a pěveckým sdružením Campanula, kteří projekt doprovodí poutavým kulturním programem. Mimo to vzniknou na konci projektu popisky umělecké výzdoby kostela a interaktivní průvodce, který bude ke stažení formou mobilní aplikace.

Součástí projektu je také navázání partnerství s Islandskou farností v Reykjavíku, jehož výstupem bude výstava mapující misijní cesty na Islandu doprovázená fotodokumentací jihlavského faráře, Mariána Jiřího Huska.

Odkaz ke stažení tiskové zprávy ve formátu PDF.

Foto: statutární město Jihlava

Pro další etapy oprav kostela sv. Ignáce z Loyoly v Jihlavě je možné přispět jakoukoliv finanční částkou na účet farnosti 000000-1465512349/0800 (Česká spořitelna, a. s.).

Hledání
Předchozí měsíc  Červenec 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN