Zdražení energií - pomoc

Vydáno: 13.11.2021 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

Článek z Katolického týdeníku 46/2021

(zkráceno)

 

Po zdražení energií pomůže i církev (Jiří Gračka)

 

Na pomoc všem, kdo odebírali energii od Bohemia Energy a nový dodavatel jim vyměřil astronomické zálohy, vyráží společnost Kristýn služebník založená olomouckým arcibiskupstvím.

„Nabízíme pomoc formou konzultace a poradenství těm, kdo se dostali do tíživé situace v souvislosti s ukončením dodávky energií,“ říká Ondřej Dědič ze společnosti Kristýn služebník, která už mnoho let zprostředkovává také objednávky energií pro církevní organizace i pro domácnosti.

Razantní zvýšení záloh je podle něj dané tím, že dodavatel poslední instance (DPI) musí neplánovaně zajistit elektřinu nebo plyn pro množství zákazníků „padlých“ dodavatelů v době, kdy jsou ceny energií na historickém maximu – jen za poslední měsíc ceny na burze stouply dvojnásobně. „Zároveň ví, že u něj v režimu DPI bude zákazník nejvýš šest měsíců, na které připadá topná sezóna. To všechno se do výše nastavených záloh promítá,“ dodává Dědič.

Lidem, kterým se stanovená záloha zdá přemrštěná, doporučuje dodavatele poslední instance kontaktovat a výši změnit. „Je však třeba se s ním na výši záloh domluvit, nelze si ji změnit jednostranně,“ říká a pokračuje, že i DPI si uvědomují nevýhodnost této nabídky a lidem vedle toho nabízejí ceníky s fixací. „Kterou variantu zvolit, je samozřejmě otázka. Pokud chcete s výměrem nového dodavatele pomoci, můžete nás kontaktovat na webu www.kristyn.cz,“ dodává Dědič.

Služeb Kristýna přitom mohou využít jak jednotlivci a rodiny, tak různé organizace.

(Z webu www.kristyn.cz přidáváme telefonický a e-mailový kontakt: Roman Šemora tel. +420 733 745, e-mail energie@kristyn.cz)

 

Hledání
Předchozí měsíc  Červen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN