Farní ohlášky pro 12. neděli v mezidobí

Vydáno: 18.6.2022 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

O slavnosti Nanebevstoupení Páně byl papežem Františkem jmenován do funkce nového brněnského diecézního biskupa otec biskup Pavel Konzbul. Funkce se ujme o slavnosti sv. Petra a Pavla 29. června t. r. Biskup Vojtěch Cikrle se stává emeritním biskupem. Za dosavadní službu a spolupráci děkuje listem, ten je na nástěnce a na webu.

Dnešní neděli 19.6. je pravidelná sbírka na opravu sv. Ignáce. Příští neděli 26.6. je sbírka na bohoslovce. Pán Bůh zaplať za štědrost.

Dnešní neděli 12. června je tradiční pouť k sv. Antonínovi na Rounku. Mše sv. je v 11 h. Není mše sv. ve Vyskytné nad Jihlavou.

V úterý 21. června při mši svaté u sv. Jakuba již v 17 h poděkujeme Pánu Bohu za uplynulý školní rok a vyprosíme si požehnání na prázdniny. Zveme všechny školáky a jejich rodiny. Mše svatá bude o hodinu dříve, než je obvyklý pořad bohoslužeb, protože po ní bude následovat setkání u ohýnku na farní zahradě, špekáčky s sebou.

Ve středu 22.6. po ranní mši svaté bude na faře pravidelná katecheze P. Kamila.

V sobotu 25. června srdečně zveme na farní cyklovýlet. Sraz ve 14 h na dvoře fary, kde požehnáme kola, poté vyrazíme na kole na dvouhodinový okruh. Společné odpoledne zakončíme na farní zahradě opékáním špekáčků. Každý se účastní na vlastní zodpovědnost, děti pouze v doprovodu rodičů.

V sobotu 25.6. pořádá jihlavská skupina „Hnutí pro život“ setkání s názvem Život-rodina. Mši sv. v 10 h u Matky Boží bude sloužit otec kardinál Dominik Duka, potom ve 13 h bude setkání v Domě kultury.

Příští neděli 26. června v 11 h bude v Rančířově poutní mše sv. ze slavnosti sv. Petra a Pavla. Zároveň ve stejný čas bude také poutní mše sv. na Bílém kameni, mše sv. ve Vyskytné proto nebude.

Příští neděli 26. června v 18 h zveme všechny farníky na menší pohoštění do farní zahrady. A to při příležitosti oslavy intronizace nového brněnského biskupa a také výročí 40 a 30 let od kněžského svěcení našich otců.

Jihlavská mládež zve na dětský tábor, který bude letos na téma Narnie. Uskuteční se od 10. do 17. července na faře v Dešné u Dačic. Více info na plakátu a na stránkách jihlavskamladez.cz.

Od 9. do 14. srpna se uskuteční Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové. Připomínáme, že v případě přihlášení do konce května je nižší cena. Zdejší mládež chystá společnou účast, pokud by se chtěl někdo další připojit, kontakt na naše koordinátory naleznete taktéž na stránkách jihlavskamladez.cz.

Dnes proběhnou volby do pastorační rady, které jsou jedním z výstupů našich synodálních setkání. Hlasovací lístky, které Vám nyní jsou rozdávány, obsahují jména všech kandidátů. Na hlasovacím lístku naleznete i  4 hlasovací kolečka - puntíky.  Svoji volbu členů proveďte pomocí těchto samolepících puntíků. Ke každému kandidátovi můžete dát pouze jeden hlas. Lístky odevzdejte při odchodu farníkům s taškami nebo krabicemi k tomu určených. Hlasovací lístek můžete složit napůl, záleží na vás. Hlasovat může každý farník, který chodí pravidelně do našich kostelů ve věku 15-100 let.

Pro ty z nás, kteří zde dnes nejsou je možné hlasovat pomocí mailu na adresu  svjakubjihlava@seznam.cz posláním čtyř jmen z hlasovacího lístku. Elektronicky můžete hlasovat do pondělí 20.6.2022 a to do půlnoci. Ať Duch Svatý vede naši volbu!

Zahájili jsme velkou opravu kostela sv. Ignáce – střecha a fasáda. Máme poskytnutou velkou dotaci, bude ale samozřejmě potřeba také nezanedbatelný podíl farnosti. Prosíme proto o jakoukoliv finanční pomoc. Stojí lešení, vyklízí se půda, začíná restaurátorské čištění fasády. Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci. V neděli 15.5. – 38.397 Kč. Další sbírka bude je tuto neděli 19. června. Za vaše dary velké Pán Bůh zaplať.

Aktuální bohoslužby zde.

A přejeme vám všem požehnaný a milostiplný týden.

Hledání
Předchozí měsíc  Květen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN