Farní ohlášky pro 23. neděli v mezidobí

Vydáno: 3.9.2022 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

Dnešní neděli 4.9. v 15 h v kostele svatého Ignáce se koná modlitba korunky k Božímu milosrdenství a pobožnost Mariánské družiny.

Zveme všechny děti, a nejen je, na mši svatou s požehnáním do nového školního roku v úterý 6. září v 18 hodin u sv. Jakuba. Aktovky s sebou. Pravidelné dětské mše svaté začnou až od října.

V sobotu 10. září se uskuteční farní cyklopouť do Želiva. Srdečně zveme především zdatné cyklisty, celková trasa měří přibližně 80 km. Vyrazíme společně v 8 h ráno od kostela sv. Jakuba, poutní mše sv. v klášterním kostele Narození Panny Marie v Želivě bude ve 12 h, poté bude následovat oběd v klášterní restauraci a návrat do Jihlavy. Každý se účastní na vlastní zodpovědnost, děti pouze v doprovodu rodičů. Kdo by se rád zúčastnil, nechť se prosím nahlásí u P. Štěpána, rádi bychom znali přibližný počet účastníků z důvodu rezervace míst v restauraci. I v případě deštivého počasí zveme na poutní mši sv. a oběd do Želiva (doprava individuální).

Příští neděli 11. září je to 10 let, co měl otec Jeroným tragickou cyklonehodu. Ve středu 14. září, v den úmrtí, se pak chceme v 18 h sejít ke vzpomínce a modlitbě u pomníčku na onom místě.

Jihlavská mládež zve na víkendovku pro děti, která se uskuteční od 16. do 18. září na faře ve Starči. Více info a přihlášení na stránkách jihlavskamladez.cz.

Malá schola u sv. Jakuba bude bývat každé úterý v 17.10 h ve farní učebně. Malí zpěváčci se v tomto svém prvním sboru naučí spoustu nových písniček, zazpívají si při mši svaté zvláště pro děti každé úterý v 18 hodin u sv. Jakuba a poznají nové kamarády. Začátek ve školním roce 2022/2023 bude v úterý 4. října. Více informací na webu.

Otec Bohdan Sroka zve nové zpěváky do chrámového sboru. Zkoušky vždy v úterý v 18 h ve zkušebně u minoritů. Informace na nástěnce.

Chtěli bychom rozvíjet ministranty v naší farnosti, a proto bychom rádi tento školní rok od října pořádali pravidelně ministrantské schůzky pro kluky od 1. do 9. třídy. Zveme všechny kluky ve farnosti, ať už ministrují v jakémkoliv z kostelů, nebo ještě ne, ale rádi by začali, aby na tyto schůzky chodili. Abychom Vám rodičům vyšli při plánování aktivit pro Vaše syny co nejvíce vstříc, rozhodli jsme se nabídnout více termínů, a Vás prosíme, abyste vyplnili na stránkách farnosti dotazník, který z nabízených termínů Vašim synům nejvíce vyhovuje.

Pokračuje oprava kostela sv. Ignáce – střecha a fasáda. Máme velkou dotaci, je ale samozřejmě potřeba také nezanedbatelný podíl farnosti. Prosíme proto o jakoukoliv finanční pomoc. Stojí lešení, vyklízí se půda, probíhá restaurátorské čištění fasády a oprava její výzdoby. Začíná se i na střeše. Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci, v neděli 21.8. bylo 37.479 Kč. Další sbírka je v neděli 18. září. Za vaše dary velké Pán Bůh zaplať.

Aktuální bohoslužby zde.

A přejeme vám všem požehnaný a milostiplný týden v tomto ještě prázdninovém čase.

Hledání
Předchozí měsíc  Květen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN