Farní ohlášky pro 7. neděli velikonoční

Vydáno: 23.5.2020 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

V minulé době koronavirových omezení byly všechny úmysly mší svatých řádně odslouženy při našich soukromých mších svatých. Nyní už jsou mše sv. i s jejich úmysly slouženy v řádných termínech

 

Od pondělí 25.5. jsou mše sv. povoleny sloužit pro 300 účastníků stále s dodržením předepsaných hygienických předpisů a rozestupů mezi lidmi. Vzadu v kostele je k dispozici dezinfekční prostředek na ruce. Dokud neskončí všechny omezení, není účast na nedělní mši sv. povinná, a proto zvláště starší lidé zvažte svou účast. I nadále můžete sledovat mši sv. přes média a případně požádat o svátostnou službu kněží podle potřeby soukromě. Budeme sledovat další vývoj situace a vládní a církevní nařízení. Vyprošujeme Boží požehnání. 

 

V sobotu 23.5. proběhl z Velikonoc odložený křest dvou katechumenek, příští neděli na Slavnost Ducha svatého bude u sv. Jakuba v 10.30 h křest dalších dvou katechumenek. Pamatujme v modlitbě na nové křesťanky.

 

V měsíci květnu se více obracíme také k Panně Marii a věříme v její ochranu a přímluvu.

 

Tuto středu 27. května se v případě pěkného počasí uskuteční cyklovýlet pro mládež do Luk nad Jihlavou. Sraz je ve 14:00 před kostelem sv. Jana Křtitele. Výlet je určen nejen pro ty, kdo pravidelně chodí na společenství mládeže, zváni jsou všichni středoškoláci. V případě deštivého počasí bude na stránkách farnosti uvedeno, že se výlet ruší.

 

V neděli 7. června se u nás v kostele sv. Jakuba uskuteční 1. svaté přijímání našich dětí.

 

V pátek 12. června bude pravděpodobně tradiční akce Noc kostelů. Zapojíme se také v našem kostele sv. Jakuba.

 

V těchto dnech obnovujeme farní webové stránky. Sledujte je, postupně budeme vše doplňovat.

 

Blíží se prázdniny a během nich dojde k obměně v našem premonstrátském týmu v Jihlavě. Otec Vavřinec po sedmi letech v Jihlavě odchází na nové působiště v Milevsku a místo něj k nám přichází otec Kamil, kterého si ještě možná někteří pamatujete z doby asi před 20 lety. Děkujeme otci Vavřincovi za veškeré jeho dobré dílo a pamatujeme na něj v modlitbě.

Hledání
Předchozí měsíc  Červen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN