Farní ohlášky pro Květnou neděli

Vydáno: 15.4.2022 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

Biskupové Čech, Moravy a Slezska děkují všem lidem dobré vůle, kteří nezištně pomáhají uprchlíkům z okupovaného území Ukrajiny. zde

Prosíme vás, abyste ve svém bohulibém konání nepolevovali, a nadále v něm, dle svých možností, pokračovali. Pomoc může mít rozličnou formu, nemusí se primárně jednat o materiální a finanční dary či poskytnuté ubytování. Důležité je, aby těžce zkoušení lidé na útěku ze své vlasti znovu získali pocit bezpečí, důvěry a sounáležitosti. Toho lze docílit i drobnými projevy úcty a sympatií (třeba jen pozváním na kávu, rozhovorem, radou, nabídkou pomoci s orientací v neznámém prostředí apod.).

Ještě jednou děkujeme za vaši nezištnou pomoc lidem, kteří prchají před hrůzami války a žehnáme vám i vašim blízkým.

Jménem českých a moravských biskupů Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a předseda ČBK spolu s členy Stálé rady ČBK

Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie vás zve dnes v 18 hodin do kostela svatého Ignáce na koncert duchovní hudby.

Ve středu 13.4. po ranní mši svaté bude na faře pravidelná katecheze paní Vlachové.

Program velikonočního Svatého týdne najdete na vývěsce a na webu farnosti.

Jihlavská mládež zve na Víkendovku pro mládež, která se uskuteční na faře ve Volfířově od 29. dubna do 1. května. Na programu jsou hry, společná modlitba a katecheze o exorcismu, kterou bude mít Katka Lachmanová. Více info na stránkách jihlavskamladez.cz.

V sobotu 30. dubna se koná v Praze Pochod pro život. Kdo má zájem tímto způsobem podpořit učení Církve o ochraně života od početí až do přirozeného konce, může jet do Prahy společně. Informace u paní Bernardové.

Prosba o pomoc ve službě lidem bez domova.

Lidem bez domova se věnuje v Jihlavě i komunita Sant´ Egidio a jelikož narůstá stále jejich počet, přivítali bychom další ochotné lidi ke službě. Kontakt Tomáš a Pavla Kvasničkovi. Bližší informace na vývěsce.

Stavební oddělení Biskupství brněnského hledá kolegy/kolegyně na pozici technik stavebních investic pro Jihlavsko. Informace na internetu.

Letos zahajujeme velkou opravu kostela sv. Ignáce – střecha a fasáda. Máme poskytnutou velkou dotaci, bude ale samozřejmě potřeba také nezanedbatelný podíl farnosti. Prosíme proto o jakoukoliv finanční pomoc. Bližší informace o plánovaných opravách a požadavcích postupně doplňujeme. Se zahájením prací počítáme v týdnu po velikonocích. Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci. Minulou neděli 20.3. – 35.815 Kč. Další sbírka bude příští neděli 17. dubna. Za vaše dary velké Pán Bůh zaplať.

Aktuální bohoslužby zde.

A přejeme vám všem požehnaný a milostiplný Svatý týden.

Hledání
Předchozí měsíc  Červen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN