Farní ohlášky pro 5. neděli v mezidobí

Vydáno: 5.2.2022 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

V rámci synody, kterou vyhlásil papež František, se zapojuje i naše farnost. Koordinátory pro naši farnost jsou manželé Piáčkovi. Informace o tom, jak vše probíhá, naleznete na webu a nástěnce.

Dnešní neděli 6.2. v 15 h v kostele svatého Ignáce je korunka k Božímu milosrdenství a pobožnost Mariánské družiny.

Ve středu 9.2. po ranní mši sv. bude na faře pravidelná přednáška paní Vlachové.

V pátek tento týden 11.2. na svátek Panny Marie Lurdské je Světový den nemocných. Při večerní mši sv. u sv. Jakuba budeme udělovat společnou Svátost pomazání nemocných.

Jihlavská mládež zve na několik aktivit, které bude v následujících měsících pořádat. Jedná se o odpoledne pro děti, tábor a víkendovky pro děti i mládež. Odpoledne pro děti se uskuteční již 26. února a bude pojaté jako karneval. Více info je na plakátech a na stránkách jihlavskamladez.cz.

Kdyby měl někdo zájem o práci na pokladně v rámci průvodcovské služby v našem kostele (kostel, krovy, věž), může se informovat na naší faře.

Letos se bude zahajovat velká oprava kostela sv. Ignáce – střecha a fasáda. Máme poskytnutou velkou dotaci, bude ale samozřejmě potřeba také nezanedbatelný podíl farnosti. Prosíme proto o jakoukoliv finanční pomoc. Bližší informace o plánovaných opravách a požadavcích postupně doplníme. Zatím byla vybrána firma, která bude opravu dělat, v brzké době se bude podepisovat smlouva. Se zahájením prací počítáme koncem února. Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci, v neděli 16.1. – 33.031 Kč. Příští sbírka bude v neděli 13. února (další neděli bude totiž sbírka na Haléř sv. Petra). Za vaše dary velké Pán Bůh zaplať.

A jedna špatná zpráva – V kostele sv. Jana jsme minulý týden měli loupežníky. Zničili dveře, vykradli pokladničku a vyloupili také svatostánek i s Eucharistií. Modleme se na smír a také za tyto loupežníky bezbožníky. zpráva

Aktuální bohoslužby zde.

A přejeme vám všem krásný a požehnaný týden.

Hledání
Předchozí měsíc  Květen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN