Farní ohlášky pro 22. neděli v mezidobí

Vydáno: 27.8.2022 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

Brtnická farnost slaví vždy na první zářijový pátek mši sv. na hradě Rokštejně k začátku školního roku. V blízkosti tohoto hradu měl před deseti lety tragickou cyklonehodu P. Jeroným F. Hofmann OPraem. Při této mši sv. v pátek 2. září v 17 h na hradě Rokštejn na něj vzpomeneme. Přijměte pozvání. Ve středu 14. září, v den úmrtí, se pak chceme v 18 h sejít ke vzpomínce a modlitbě u pomníčku na onom místě.

V sobotu 10. září se uskuteční farní cyklopouť do Želiva. Srdečně zveme především zdatné cyklisty, celková trasa měří přibližně 80 km. Vyrazíme společně v 8 h ráno od kostela sv. Jakuba, poutní mše sv. v klášterním kostele Narození Panny Marie v Želivě bude ve 12 h, poté bude následovat oběd v klášterní restauraci a návrat do Jihlavy. Každý se účastní na vlastní zodpovědnost, děti pouze v doprovodu rodičů. Kdo by se rád zúčastnil, nechť se prosím nahlásí u P. Štěpána, rádi bychom znali přibližný počet účastníků z důvodu rezervace míst v restauraci. I v případě deštivého počasí zveme na poutní mši sv. a oběd do Želiva (doprava individuální).

Zveme všechny děti, a nejen je, na mši svatou s požehnáním do nového školního roku v úterý 6. září v 18 hodin u sv. Jakuba. Aktovky s sebou. Pravidelné dětské mše svaté začnou až od října.

Jihlavská mládež zve na víkendovku pro děti, která se uskuteční od 16. do 18. září na faře ve Starči. Více info a přihlášení na stránkách jihlavskamladez.cz.

Malá schola u sv. Jakuba bude bývat každé úterý v 17.10 h ve farní učebně. Malí zpěváčci se v tomto svém prvním sboru naučí spoustu nových písniček, zazpívají si při mši svaté zvláště pro děti každé úterý v 18 hodin u sv. Jakuba a poznají nové kamarády. Začátek ve školním roce 2022/2023 bude v úterý 4. října. Více informací na webu.

Chtěli bychom rozvíjet ministranty v naší farnosti, a proto bychom rádi tento školní rok od října pořádali pravidelně ministrantské schůzky pro kluky od 1. do 9. třídy. Zveme všechny kluky ve farnosti, ať už ministrují v jakémkoliv z kostelů, nebo ještě ne, ale rádi by začali, aby na tyto schůzky chodili. Abychom Vám rodičům vyšli při plánování aktivit pro Vaše syny co nejvíce vstříc, rozhodli jsme se nabídnout více termínů, a Vás prosíme, abyste vyplnili na stránkách farnosti dotazník, který z nabízených termínů Vašim synům nejvíce vyhovuje. Dotazník zde.

Zahájili jsme velkou opravu kostela sv. Ignáce – střecha a fasáda. Máme poskytnutou velkou dotaci, bude ale samozřejmě potřeba také nezanedbatelný podíl farnosti. Prosíme proto o jakoukoliv finanční pomoc. Stojí lešení, vyklízí se půda, probíhá restaurátorské čištění fasády a oprava její výzdoby. Začala se otvírat střecha, především u malé věžičky – sanktusníku. Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci, minulou neděli 21.8. bylo 37.479 Kč. Další sbírka je v neděli 18. září. Za vaše dary velké Pán Bůh zaplať.

Aktuální bohoslužby zde.

A přejeme vám všem požehnaný a milostiplný týden v tomto ještě prázdninovém čase.

Hledání
Předchozí měsíc  Květen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN