Farní ohlášky pro 25. neděli v mezidobí

Vydáno: 19.9.2021 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

Mše sv. sloužíme v našich kostelích podle běžného pořádku. Je ale potřeba dodržovat hygienická nařízení – roušky, rozestupy, desinfekce apod. Buďme ohleduplní k druhým a chraňme své i jejich zdraví.

 

Náboženství se bude u nás na faře učit zase od října. Rozpis hodin a přihláška je na našem farním webu.

Jihlavská mládež zve mládež od 14 do 25 let na víkendovku ve Volfířově, která se koná od 1. do 3. října. Bližší informace jsou na plakátu a plakátcích vzadu v kostele.

Příprava na křest dospělých bude v tomto školním roce probíhat v pondělí od 18.30 h. Pokud je mezi vašimi známými někdo, kdo uvažuje o křtu, bude srdečně vítán.  První setkání proběhne v pondělí 4. října na faře. Bližší informace u P. Štěpána.

Příprava na biřmování se bude konat v pátek od 16.00 pod vedením P. Štěpána. Zájemci nechť prosím vyplní přihlášku na webu. První setkání bude v pátek 1. října. V případě většího počtu zájemců zvážíme otevření ještě jednoho termínu.

Také zveme na biblické hodiny, které budou probíhat od října pod vedením P. Kamila. Budou na faře každý čtvrtek v 19 h, kromě 1. čtvrtku v měsíci, kdy se koná Večer nad Písmem.

Malá schola u sv. Jakuba se bude scházet každé úterý v 17:10 ve farní učebně. Malí zpěváčci se v tomto svém prvním sboru naučí spoustu nových písniček, zazpívají si při mši svaté zvláště pro děti každé úterý v 18 hodin u sv. Jakuba a poznají nové kamarády. Začátek ve školním roce 2021/2022 bude v úterý 5. října. Více informací na webu.

Společenství mládeže začne stejně jako ostatní aktivity také od října, ale až od druhého týdne. První setkání bude v pátek 8. října. Kdo je středoškolského věku a rád by chodil víceméně pravidelně, nechť se prosím přihlásí u P. Štěpána.

Svatováclavská pouť v Hybrálci bude tuto sobotu 25. září – mše sv. v kapli v Hybrálci bude v 16 h.

Letos se bude zahajovat velká oprava kostela sv. Ignáce – střecha a fasáda. Máme přislíbenou velkou dotaci, bude ale samozřejmě potřeba také nezanedbatelný podíl farnosti. Farnost je nyní ve značné finanční nouzi, podepsal se na tom mimo jiné i výpadek ve sbírkách v koronavirové době. Prosíme proto o jakoukoliv finanční pomoc. Bližší informace o plánovaných opravách a požadavcích postupně doplníme. 

Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci, tedy tuto neděli 19. září. Pán Bůh zaplať za vaši štědrost.

Aktuální bohoslužby zde.

 A přejeme vám všem přes všechny problémy stále požehnaný čas.

Hledání
Předchozí měsíc  Květen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN