Farní ohlášky pro 6. neděli velikonoční

Vydáno: 13.5.2023 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

Dnešní neděli 14.5. je sbírka na pronásledované křesťany ve světě.

Dnešní neděli 14.5. je v 11 h poutní mše sv ke sv. Janu Nepomuckému v kapli v Plandrech. Není mše sv. ve Vyskytné.

Májové pobožnosti v kapli ve Zborné jsou každou květnovou neděli v 15 h pod vedením laiků, někdy podle možností za přítomnosti kněze.

Ve středu 17.5. po ranní mši svaté bude na faře pravidelná vzdělávací přednáška paní Vlachové.

Ve čtvrtek 17.5. na slavnost Nanebevstoupení Páně bude u sv. Jakuba mše sv. také večer v 18 h.

Ve čtvrtek v 19 h na faře sv. Jakuba je pravidelná biblická hodina pod vedením otce Kamila.

V neděli 28.5. při mši sv. v 10.30 h bude první svaté přijímání našich dětí. Modleme se za ně.

Srdečně zveme mládež na výlet s P. Štěpánem do Doksan. Odjezd v pátek 2. června odpoledne, návrat v sobotu 3. června odpoledne. Přihlásit se je možné u P. Štěpána do neděle 28. května.

Ve dnech 3.-4. června se uskuteční tradiční pěší pouť na Křemešník. Bližší informace na nástěnce a u Dalibora Nováka.

Na farním webu se můžete podívat na fotografie ze slavení velikonočního tridua a taktéž z minulého týdne z Víkendovky pro děti. Děkujeme všem mladým, kteří víkendovku připravili.

Připomínáme, že se blíží Farní tábor, který se na faře v Cizkrajově uskuteční od 8. do 15. července. O týden dříve od 1. července se na stejném místě uskuteční Tábor pro mládež. Děti i mládež jsou srdečně zvány. Přihlašování a další informace naleznete na stránkách mládeže.

Nyní lze také na farních stránkách finančně podpořit Jihlavskou mládež. Dary budou využity na zajištění tábora a dalších aktivit pro děti a mládež ve farnosti. Všem laskavým dárcům děkujeme.

Společně s P. Mikulášem a strahovskou farností a s P. Petrem a střešovickou farností plánujeme poutní zájezd do Svaté země v termínu 6. až 3. listopadu tohoto roku. Podrobný program a možnost přihlášení naleznete na stránkách CA Palomino v sekci "Poutní zájezdy" pod číslem 62023. U popisu zájezdu je uvedeno: "Rezervováno pro poutníky P. Petra, P. Štěpána a P. Mikuláše". 

Od května město Jihlava zavádí novou koncepci parkování, kdy nebude již možné parkovat v centru města zdarma. Pro farníky, kteří kvůli své snížené pohyblivosti potřebují doprovod, bude v neděli vyhrazeno parkoviště Magistrátu v ulici Hluboká. Bližší informace na webu a u Petra Piáčka.

Pokračuje oprava kostela sv. Ignáce – střecha a fasáda. Máme velkou dotaci, je ale samozřejmě potřeba také nezanedbatelný podíl farnosti. Prosíme proto o jakoukoliv finanční pomoc. Stojí lešení, probíhá restaurátorská oprava fasády a její výzdoby. Pracuje se i na střeše. Restaurují se vstupní vrata. Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci, v neděli 16.4. bylo 34.486 Kč. Další sbírka je příští neděli 21. května. Za vaše dary velké Pán Bůh zaplať.

Aktuální bohoslužby zde.

A přejeme vám všem požehnaný a milostiplný velikonoční čas.

Hledání
Předchozí měsíc  Duben 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN