Farní ohlášky pro neděli Krista Krále

Vydáno: 20.11.2022 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

V pondělí 21.11. dopoledne bude opět setkání maminek s dětmi. Sraz v 9.30 h na faře.

Ve středu 23.11. po ranní mši svaté bude na faře pravidelná katecheze P. Kamila.

Ve čtvrtek 24.11. v 19 h je na faře v učebně biblická hodina pod vedením otce Kamila.

Zveme děti na Odpoledne pro děti, které se uskuteční 26.11. od 14 do 18 hodin na faře. Na programu jsou hry, vyrábění, i krátká katecheze. Více info naleznete na stránkách jihlavskamladez.cz.

Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie vás zve v sobotu 26. listopadu v předvečer 1. neděle adventní v 18 h do kostela sv. Ignáce na tradiční koncert Zpěvy adventní - setkání sborů.

Zveme na všechny adventní neděle při mši svaté u sv. Jakuba v 10.30 h děti do průvodu s lucerničkami.

V neděli 4.12. po mši svaté v 10.30 h se uskuteční u sv. Jakuba Farní kavárnička. V nabídce budou horké nápoje a také buchty či cukroví, jejichž zakoupením za dobrovolný příspěvek budete moci podpořit misii v Paraguay někdejšího faráře od Matky Boží otce Marka Dudy. Všichni jste srdečně zváni.

V souvislosti s touto akcí bychom chtěli poprosit všechny farníky, kteří mají možnost, aby podpořili misii i tím způsobem, že pomohou upéci nějaké ty buchty či cukroví (stačí v malém množství) a přinesou je v sobotu 3.12. mezi 16 a 18 h na faru ke druhému vchodu, kde je vstup do farního sálu a knihovny. Pán Bůh zaplať.

Také se pokusíme co nejdříve udělat vzadu v kostele sv. Jakuba malou výstavu o misii otce Marka, abyste věděli, jaké dílo svým příspěvkem můžete podpořit.

Zveme již také děti na Farní tábor, který se uskuteční v létě 15. - 22. července na faře v Cizkrajově. A zároveň zveme mládež na Předtábor, který bude o týden dřív od 9. července. Více informací na jihlavskamladez.cz.

V zákristii máme k dispozici stolní kalendáře na rok 2023. Příspěvkem 100 Kč za kalendář podpoříte naše farnosti.

V naší farnosti byla ustanovena nová pastorační rada v počtu jedenácti členů. Složena je ze čtyř zvolených zástupců farnosti - Kateřina Fialová, Magdalena Kodetová, Vojtěch Molva a Petr Piáček a čtyř jmenovaných - Hana Plvanová, Jan Skoumal, Petr Sobotka a Tomáš Štambera starší. V radě jsou i naši tři kněží, přičemž farář otec Marian jí předsedá. Jako členové rady chceme zastupovat všechny farníky v plánování a organizování toho, co je potřebné pro život a růst našeho farního společenství. O všem, co se projednává a dohodne, vás budeme informovat. Vaše podněty nám můžete sdělit osobně nebo na níže uvedené e-mailové adresy a po projednání vám podáme zpětnou vazbu. Všechny informace najdete na farním webu v záložce Farní aktivity.

Děkujeme vám za podporu a těšíme se na spolupráci na našem společném díle.

Pokračuje oprava kostela sv. Ignáce – střecha a fasáda. Máme velkou dotaci, je ale samozřejmě potřeba také nezanedbatelný podíl farnosti. Prosíme proto o jakoukoliv finanční pomoc. Stojí lešení, probíhá restaurátorská oprava fasády a její výzdoby. Pracuje se i na střeše. Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci, v neděli 16.10. bylo 36.184 Kč. Další sbírka je dnešní neděli 20. listopadu. Za vaše dary velké Pán Bůh zaplať. Je možné přispět i prostřednictvím donator.cz.

Aktuální bohoslužby zde.

A přejeme vám všem požehnaný a milostiplný týden.

Hledání
Předchozí měsíc  Duben 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN