Farní ohlášky pro 2. neděli postní

Vydáno: 12.3.2022 | Autor: P. Marian | Zpět

Náhled

V rámci synody, kterou vyhlásil papež František, se zapojuje i naše farnost. Koordinátory pro naši farnost jsou manželé Piáčkovi. Informace o tom, jak vše probíhá, naleznete na webu a nástěnce. 

Děkujeme všem, kteří měli chuť zapojit se do synodních setkání v naší farnosti. Všechny výstupy, které se k nám dostaly, jsme odeslali na biskupství, některé skupiny odeslaly dotazníky samy. Věříme, že naše snahy nebudou marné a přinesou plody nejen v naší farnosti, ale i v celé církvi. Nadchlo nás upřímné naslouchání a sdílení a rádi bychom postřehy z těchto setkání společně s vámi sdíleli. Zveme všechny zapojené farníky na setkání ve farním sále v sobotu 19.3. od 18 hodin. Děkujeme a těšíme se na viděnou. Bára a Petr

Jménem Charity a potřebných na Ukrajině a z Ukrajiny velký dík za veškerou stálou pomoc. Modleme se za zastavení ruské agrese na Ukrajině a buďme stále připraveni podle možností pomáhat potřebným. Charita také sbírá trvanlivé potraviny jako potravinovou pomoc pro uprchlíky, kteří se ubytují u nás na Vysočině.

Sbírka dnešní neděle 13.3. by měla přispět na velká světová i republiková setkání křesťanské  mládeže.

Ve středu 16.3. po ranní mši sv. bude na faře pravidelná katecheze P. Kamila.

Každý pátek v době postní společná modlitba křížové cesty u sv. Jakuba v 17.30 h před mší sv. Který jednotlivec nebo společenství by se chtěl zapojit do vedení této modlitby – přihlaste se.

Od pondělí 14.3. končí covidová omezení v našich kostelích. Naši biskupové nám píší zde.

Kdyby měl někdo zájem o práci na pokladně v rámci průvodcovské služby v našem kostele (kostel, krovy, věž), může se informovat na naší faře.

Letos se bude zahajovat velká oprava kostela sv. Ignáce – střecha a fasáda. Máme poskytnutou velkou dotaci, bude ale samozřejmě potřeba také nezanedbatelný podíl farnosti. Prosíme proto o jakoukoliv finanční pomoc. Bližší informace o plánovaných opravách a požadavcích postupně doplníme. Byla podepsána smlouva s firmou, která bude opravu provádět Se zahájením prací počítáme během března. Sbírka na opravu je každou 3. neděli v měsíci, v neděli 13.2. – 25.687 Kč. Příští sbírka bude tedy následující neděli 20. března. Za vaše dary velké Pán Bůh zaplať.

Aktuální bohoslužby zde.

A přejeme vám všem požehnaný a milostiplný postní čas.

Hledání
Předchozí měsíc  Červen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

Jak pulsujeme

Banner EEA - CZ
Banner EEA - EN